DEŠIMT PRIEŽAŠČIŲ, DĖL KURIŲ TURITE APSILANKYTI PAS NEUROLOGĄ

Neurologija – tai medicinos sritis, kuri domisi žmogaus nervų sistemos problemomis.

Kartais mes nekreipiame dėmesio į nervų sistemos ligų simptomus, o jie gali būti itin pavojingi.

Žemiau išvardinsime kai kuriuos simptomus, kurie turėtų atkreipti jūsų dėmesį ir priversti pagalvoti apie gydytojo neurologo konsultaciją.

  1. Galvos skausmas. Galite daugelį kartų sakyti, kad jūsų galvos skausmai susiję su orų kaita arba su nuovargiu, tačiau jie taip pat gali parodyti, kad egzistuoja dar rimtesnė problema. Pavyzdžiui, tai gali būti galvos smegenų kraujotakos sutrikimai. Ypač didelį susirūpinimą turi kelti skausmai, kurie prasideda staiga, trunka ilgai ir/ar pasikartoja pastoviai.
  2. Silpnumas, galvos svaigimas. Ypatingą susirūpinimą turėtų sukelti labai stiprus galvos svaigimas, kartais su sąmonės netekimu.
  3. Dvejinimasis akyse ar negebėjimas sukoncentruoti žvilgsnį. Tokie simptomai gali atsirasti, esant rimtam centrinės nervų sistemos pažeidimui.
  4. Bet kokie kalbos sutrikimai. Jei pastebėjote, jog jums sunku kalbėti, liežuvis ir lūpos „neklauso“ , jūs negalite kontroliuoti balso garsumo, nedelsiant ieškokite pagalbos. Ypač, jei esate patyrę galvos traumą.
  5. Paralyžius. Tai labai rimta priežastis apsilankyti pas neurologą. Jei jūs negalite judinti galūnių, judinti veido raumenų, jaučiate raumenų silpnumą, tikėtina, jog jūsų nervų sistema yra pažeista.
  6. Kūno ir galūnių deginimo jausmas leidžia įtarti įvairias nervų sistemos ligas.
  7. Sumažėjęs jautrumas. Kai kurioje nors kūno dalyje pradingsta jutimai, sumažėja jautrumas, atrodo jog tam tikroje vietoje jūsų kūnas tarsi nutirpęs, pagalvokite apie tai, kad jums reikia pagalbos. Jei tokius pojūčius jaučiate visame kūne, galima įtarti cenrinės nervų sistemos pažeidimus (galvos ir/ar nugaros smegenų). Jei šie pojūčiai atsiranda tik tam tikrose vietose, tai gali būti susiję su periferinės nervų sistemos pažeidimais (periferiniai nervai).
  8. Akies voko ir lūpų kampo nusileidimas. Labai rimtas simptomas; galima įtarti mikroinsultą ar insultą.
  9. Nekontroliuojami tikai ir galūnių judėsiai. Galima įtarti blogą psichologinę ir psichinę žmogaus būklę ar neseniai patirtą galvos traumą.
  10. Duriantys veido skausmai. Gali būti dėl labai svarbaus taip vadinamo trišakio nervo pažeidimo. Skausmus gali lydėti nevalingi veido raumenų susitraukimai.

 

Parengė slaugos magistrė Diana Bačinina, medicinos centras „Neuromeda“