Gyd. Dovilė Samuchova

DovileeeGydytoja – psichiatrė Dovilė Samuchova baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto suaugusiųjų psichiatrijos rezidentūrą. Gydytojos patirtis apima tiek darbą ūmiuose psichiatrijos skyriuose, tiek ambulatorinę praktiką. Ji susidūrusi ir su diagnostine prasme sudėtingais atvejais, įvairios kilmės psichozėmis, ir su įvairiais nerimo bei depresiniais sutrikimais. Šių metų vasarą savo žinias gydytoja tobulino Oksforde, Jungtinėje Karalystėje, vykstančioje ECNP (Europos Neuropsichofarmakologijos koledžas) vasaros stovykloje.

Gydytoja nustato psichikos ir elgesio sutrikimus, rekomenduoja efektyviausią gydymą – tiek medikamentinį, tiek psichoterapinį – esant įvairiems psichikos sutrikimams: nuotaikos, adaptacijos, nerimo ir panikos sutrikimo, psichozių metu, trinkant miegui bei konsultuoja priklausomybių klausimais.  Beje, ji konsultuoja ne tik „populiarių“ priklausomybių, tokių kaip priklausomybė alkoholiui ar narkotinėms medžiagoms, klausimais, bet ir esant šių dienų jauniems žmonėms būdingoms priklausomybėms internetui, lošimams ir t.t.

Gydytojos išskirtinio susidomėjimo sritis yra seksualiniai sutrikimai. Šia tema kartu su kolegomis ji vykdė mokslinį darbą rezidentūros metais.

Kita sritis, kuria gydytoja domisi, – depresijos ir jų kompleksiškas bei visapusiškas gydymas. Savo darbe Depresijų gydymo skyriuje gydytoja susiduria su įvairiomis sunkiomis depresijų formomis bei savižudiškų bandymų pasekmėmis. Jai svarbu, kokia pagalba galima tokiems žmonėms po to, kai jie grįžta į savo šeimas bei bendruomenę. Jos manymu, svarbus ne tik šiuolaikiškas ir efektyvus medikamentinis gydymas, bet ir visos psichosocialinės pagalbos priemonės, kurios padeda greičiau susigrąžinti savo įgūdžius ir savivertę.

Gydytoja savo credo naudoja garsaus rašytojo Žiulio Verno žodžius „Mums geriau, jei išvykdami mes matome tą tikslą, kurį norime pasiekti, o ne savo išvykimo tašką“. Gydytojos įsitikinimu kiekviena kelionė su pacientu pastarojo pasveikimo link yra unikali.

Pageidaujate šio specialisto paslaugų:

REGISTRUOKIS