Gyd. Jovita Anikinaitė

Informuojame, kad nuo 2023 m. vasario 1 d. konsultacijos vyks Asmens sveikatos klinikoje

Adresu Žalgirio g. 90 – kaip nuvykti rasite čia.

Jovita Anikinaitė

Medicinos studijas baigiau Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete, o vėliau įgijau vaikų ir paauglių psichiatrės kvalifikaciją Vilniaus universiteto Medicinos fakultete. Nuo 2017 metų dirbu kaip vaikų ir paauglių psichiatrė, individualiai konsultuodama šeimas ir vaikus.

Turiu patirties vaikų nerimo, depresinių, aktyvumo ir dėmesio, raidos bei psichozinių sutrikimų gydyme. Savo praktikoje dažnai susiduriu su vaikų emociniais ir elgesio sunkumais, į kuriuos žvelgiu kaip į galimybę atliepti į vaiko poreikius, slypinčius už netinkamo elgesio, bei išmokyti vaiką naujų savireguliacijos ir socialinių įgūdžių.

Mano ypatinga domėjimosi sritis – neigiamos vaikystės patirtys ir jų įtaka vaiko vystymuisi. Nuo 2019m. dirbu įvairiuose projektuose, konsultuoju bei vedu mokymus suaugusiems besirūpinantiems trauminius išgyvenimus patyrusiais vaikais. Taip pat ir biologiniams tėvams, siekiantiems sustiprinti tėvystės įgūdžius, geriau atliepti savo vaikų poreikius ir išlaikyti pusiausvyrą tarp griežtos struktūros ir švelnaus puoselėjimo, auklėjant vaikus.

Kvalifikaciją keliu nuolat domėdamasi ir pagal galimybes dalyvaudama įvairiuose kursuose/mokymuose. Vieni svarbiausių – 2018m. Karyn Purvis Vaiko Raidos Institute (JAV) įgyta TBRIÒ praktikės (Trust Based Relational InterventionÒ – Pasitikėjimu grįstų santykių intervencija) kvalifikacija. TBRIÒ – tai intervencija, orientuota į pagalbą trauminius išgyvenimus patyrusiems vaikams, besiremianti neuromokslo, vaiko raidos ir prieraišumo teorijos žiniomis.

Savo praktikoje vadovaujuosi holistiniu požiūriu į vaiką ir šeimą. Taikau mokslu pagrįstas intervencijas ir technikas (piešimo, žaidimo terapija, interocepcijos lavinimas ir kt.), bei teikiu prioritetą visapusiškai pagalbai vaikui t.y. darbui ne tik su vaiku, bet ir su jo aplinka: šeima, mokykla ir pan. Medikamentinį gydymą skiriu pagal poreikį ir tik aptarus jo naudą ir žalą bei galimas alternatyvas su vaiko tėvais/globėjais.

Konsultuoju lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Pageidaujate šio specialisto paslaugų:

REGISTRUOKIS