Kvėpavimo mokykla

Kaina:

7 €

*

*

Kvėpavimas – tai gyvenimas. Taisyklingas kvėpavimas užtikrina organizmo aprūpinimą deguonimi ir optimalų gyvybinių funkcijų palaikymą, sklandų centrinės ir vegetacinės (organų inervaciją užtikrinančios) nervų sistemos dalių veikimą, o kartu ir daugelį kitų mūsų gyvenimo aspektų. Įrašo fragmento galite paklausyti spragtelėję nuorodą (Kvepavimo mok).

Nuo seniausių laikų žmonės rūpinosi savo kvėpavimu, o daugelį ligų ir sutrikimų gydydavo kvėpavimo pratimais. Žinoma daugybė kvėpavimo metodų, o šiais laikais, kai medicina gerokai patobulėjo, senolių pamokymai apie kvėpavimą buvo patvirtinti moksliniais tyrimais. Dabar jau pakankamai gerai žinoma, kaip reikėtų kvėpuoti, kad žmogus jaustųsi labai gerai. Kvėpavimo pratimais sėkmingai gydoma daugybė įvairių sveikatos sutrikimų ir ligų.
Kompaktinė plokštelė „Kvėpavimo mokykla“ susideda iš dviejų dalių: paskaitos ir kvėpavimo treniruotės. Paskaitos, kaip ir atsipalaidavimo pratybų atveju, reikėtų įdėmiai pasiklausyti keletą arba keliolika kartų, o vėliau prie jos sugrįžti kaskart, kai norime prisiminti primirštą informaciją ar ieškome atsakymų į naujai iškilusius klausimus.

Pirmoji dalis: paskaita
Ši paskaita sudomins visus, norinčius daugiau sužinoti apie kvėpavimą ir besidominčius savo sveikata. Čia pateikiama daug naudingos informacijos apie kvėpavimo fiziologiją, jo pakitimus ir reikšmę mūsų sveikatai bei gerovei. Suprantamai paaiškinami krūtininio ir diafragminio kvėpavimo ypatumai bei skirtumai, kvėpavimo sutrikimų priežastys, hiperventiliacijos simptomai ir vystymosi mechanizmai, taisyklingo ir gydomojo kvėpavimo principai. Pavyzdžiui, daugeliui gali būti naujiena, kad per dažnas ir per stiprus kvėpavimas nėra sveikas, ypač jeigu taip kvėpuojant trūksta oro ar juntamas galvos svaigimas. Klausantis „Kvėpavimo mokyklos“ įrašų išmokstama kvėpuoti taip, kad kvėpavimas ne išderintų, bet stabilizuotų ir gerintų įvairias mūsų organizmo funkcijas, stiprintų sveikatą.

Antroji dalis: kvėpavimo treniruotė
Pasiklausę paskaitos ir sužinoję, ką mums duoda kvėpavimo treniruotės ir kaip jas atlikti, galėsime pereiti prie pačios kvėpavimo treniruotės, kuri pateikiama antrojoje kompaktinės plokštelės dalyje arba antrojoje garso kasetės pusėje. Treniruotės metu išmokstama paprastų kvėpavimo pratimų, kurie padeda sureguliuoti širdies ritmą, kraujo spaudimą, sumažinti fizinę ir emocinę įtampą, pašalinti oro trūkumo jausmą. Išmokus taisyklingai kvėpuoti, atsipalaiduojama, sumažėja streso poveikis. Po kvėpavimo treniruočių žmogus paprastai visą dieną jaučiasi daug geriau. Taisyklingas organizmo veiklą stabilizuojantis kvėpavimas netiesiogiai labai padeda išmokti valdyti savo kūną ir pojūčius. Naudoję įrašą ir išmokę taisyklingai kvėpuoti, žmonės greitai pastebi, kokią didelę naudą teikia kvėpavimo valdymas.

Kaip klausyti kompaktinės plokštelės?
Vienas iš didžiausių šios treniruotės privalumų yra tas, kad kvėpavimo valdymas teikia žmogui malonumą ir labai greitą malonų gerėjančios sveikatos pojūtį. Klausantis įrašo nereikia stengtis kvėpuoti pagal kalbančiojo siūlomo kvėpavimo ritmą. Tai nėra svarbu. Tereikia gana įdėmiai, tačiau atsipalaidavus klausytis įrašo. Jeigu jo klausysitės pakankamai dažnai (vieną ar du kartus per dieną) ir pakankamai ilgai (kelias arba keliolika savaičių, paskui dar pakartotinai pasiklausydami, kai prireikia), tikrai pajusite teigiamą poveikį.

Svarbu susirasti vietą, kurioje galėsite ramiai, niekieno netrukdomi klausytis įrašo. Kaip minėta, pakanka tiesiog klausytis, derinti kvėpavimo prie įrašo nereikia. Jeigu pakankamai daug kartų įdėmiai klausysitės kvėpavimo treniruotės, jos principus tarsi savaime pradėsite taikyti savo kasdieniniame gyvenime. Ypač svarbu taisyklingo kvėpavimo principus bus prisiminti tuo metu, kai jausite nerimą, distresą, galvos svaigimą ar oro trūkumo pojūtį.

„Kvėpavimo mokykla“ ypač veiksminga gydant panikos priepuolius, nerimo priepuolius, nervinio pobūdžio širdies ritmo ir kvėpavimo sutrikimus bei galvos svaigimą. Tokias atvejais kvėpavimo pakitimai ir sutrikimai labai svarbūs atsirandant ir vystantis ligai, nors gana dažnai pats pacientas to nepastebi ir nesupranta. Sureguliavus kvėpavimą, netrunka išnykti ir varginantys bei gąsdinantys ligos simptomai.

Jokių didesnių kontraindikacijų terapiniam darbui su šiuo įrašu nėra. Kartais, pradėjus kontroliuoti kvėpavimą pacientams, kuriems yra ryškių hiperventiliacijos simptomų, jie laikinai sustiprėja, tačiau tokiais atvejais svarbu neišsigąsti, nusiraminti ir toliau klausyti įrašo bei dar labiau atsižvelgti į jame pateikiamus patarimus. Daugiau informacijos galima gauti svetainėje www.neuromeda.lt, el.paštu julius.neverauskas@neuromeda.lt arba „Neuromedos“ medicinos centro organizuojamų atsipalaidavimo pratybų bei specialistų konsultacijų metu.

Apie įrašą
Šie garso įrašai buvo sukurti 1995 metais, vadovaujant med.dr. Juliui Neverauskui. Juos kuriant buvo taikomos naujausios savitaigos technikos, ištobulintos praktiškai dirbant ir su sveikais, ir su nervų bei psichikos ligomis sergančiais žmonėmis. Nuo išleidimo įrašais sėkmingai pasinaudojo jau keli tūkstančiai sveikų ir sergančių žmonių. Savo praktikoje juos taip pat taikė ir tebetaiko daug psichologų ir psichoterapeutų įvairiuose Lietuvos miestuose. Teigiami vartotojų bei specialistų atsiliepimai patvirtino įrašų efektyvumą ir naudingumą tiek siekiant valdyti stresą ir atsipalaiduoti profilaktiniais tikslais, tiek gydant nerimo, panikos, depresijos, miego sutrikimus bei priklausomybę nuo tabako. Iki šiol toks terapinių garso įrašų rinkinys savireguliacijai lavinti yra unikalus, neturintis analogų leidinys Lietuvoje.
Kiekviena plokštelė gali būti taikoma tiek mokymo, tiek ir profilaktikos bei gydymo tikslu. Visas rinkinys yra išleistas ir garso kasečių pavidalu.