Autizmo diagnozavimas ir visapusiška pagalba

Autizmo diagnozė, kas tai?

Autizmas - tai raidos sutrikimas, kuris kiekvienam pasireiškia labai individualiai, todėl ir pagalba turi būti individualizuota bei kompleksinė. Autizmo simptomai gali būti stebimi vaikuose, paaugliuose ar suausiuose asmenyse, ir gali būti skirtingi skirtingais gyvenimo tarpsniais.

Pasaulyje tikrai nėra dviejų vienodų žmonių, kuriems pasireikštų vienodi autizmo simptomai. Pas vienus jie išreikšti kiek daugiau, pas kitų yra net beveik nepastebimi. 

Svarbu paminėti, kad autizmas dažnai būna kartu su kitais psichikos sutrikimais, kurie vadinami komorbidiniais sutrikimais. Tai gali būti nerimo sutrikimai, depresija, ADHD ir t.t. Teikiant pagalbą, labai svarbu identifikuoti juos ir tinkamai gydyti.

Visapusiška pagalba autistiškam asmeniui ir jo artimiesiems

Kiekvienas asmuo neegzistuoja vakuume: aplinkui yra šeimos nariai, giminės, draugai, dažnai ir jiems artimo žmogaus autizmo simptomai kelia geriausiu atveju klausimų, blogiausiu - lėtinį stresą.

Teikiant pagalbą svarbu į kiekvieną pacientą žiūrėti kaip į didesnės sistemos dalį ir padėti ir pacientui, ir jo artimiesiems. 

Autizmo diagnozavimas ir visapusiška pagalba Neuromedoje

Tiek autistiškam asmeniui, tiek jo artimiesiems daug padėti gali patyrę Neuromedos gydytojai psichiatrai ir psichologai, turintys nemenką patirtį autizmo diagnostikos ir pagalbos srityse.