Individuali psichoterapija Kaune

Psichoterapeuto konsultacija „Neuromedos“ klinikoje

Individuali psichoterapija Kaune

Individuali psichoterapija – psichoterapijos metodas, kai seansas vyksta dalyvaujant tik klientui ir jo psichoterapeutui. Gydymo metu specialistas su klientu pažįsta skausmingus žmogaus dvasinius išgyvenimus, jo elgesio motyvus, juos kartu analizuoja. Gydymo tikslas – pasirinkti tinkamus bendravimo ir mąstymo būdus, kurie leistų gerai jaustis. Individuali psichoterapija dažnai taikoma, kai žmogus jaučiasi itin nesaugus, nori kalbėti vienumoje su psichoterapeutu, ne grupėje.

Kas yra psichoterapija?

Psichoterapija yra pokalbių terapija, kurioje jūs bendraujate su kvalifikuotu specialistu psichoterapeutu.

Psichoterapijos tikslas yra padėti pacientui susidoroti su emocinėmis problemomis, išspręsti konfliktus, įveikti stresą, traumas, nerimą, depresiją ir kitas psichikos ligas.

Psichoterapijos metodus gali taikyti tiek psichologai, tiek gydytojai psichoterapeutai, tačiau tik gydytojas psichoterapeutas turi teisę skirti vaistus ir atlikti kitus medicininius tyrimus ar procedūras. „Neuromedoje“ psichoterapinį išsilavinimą turi ir paslaugas teikia tiek medicinos psichologai, tiek gydytojai psichiatrai.

 

Kada kreiptis į psichoterapeutą?

Jei jaučiate, kad jūsų emocinė būsena trukdo jums gyventi normaliai, psichinės sveikatos problemos daro neigiamą įtaką jūsų darbui, mokslui, šeimai, socialiniam gyvenimui, jei jų negalite išspręsti patys, niekada ne per vėlu ir ne per anksti kreiptis į psichoterapeutą. Dažniausiai į mus kreipiamasi:

  • kamuojant nemigai, depresijai, valgymo sutrikimams bei kitoms chroniškoms sveikatos problemoms;
  • jaučiant nepasitikėjimą savimi, nuolatinį kaltės jausmą;
  • patiriant savirealizacijos sunkumus;
  • susiduriant su seksualinėmis problemomis;
  • užsitęsus kankinantiems jausmams (baimei, nerimui ar depresijai, jaučiant nuolatos pasikartojančią agresiją);
  • patiriant panikos atakas, nuolatinę psichologinę įtampą;
  • išgyvenant konfliktus.

Taikomi metodai

Psichoanalitinė psichoterapija

Psichoanalitinė psichoterapija tyrinėja, kaip pasąmonė veikia žmogaus mintis, jausmus ir elgesį ir kaip ankstyvieji santykiai su tėvais, vaikystės patirtys ir vėlesni išgyvenimai formuoja psichikos struktūrą. Psichoterapeutas analizuoja paciento pasakojimą, sapnus ir perkėlimo reiškinius, siekdamas padėti pacientui išspręsti giliai įsišaknijusius psichikos konfliktus.

Psichodinaminė psichoterapija 

Psichodinaminė psichoterapija siekia ne tik palengvinti paciento simptomus, bet ir atrasti jų priežastis. Jos tikslas padėti pacientui atrasti ir įsisąmoninti savo pasąmoninius motyvus, konfliktus, gynybas ir jausmus. Psichoterapeutas pokalbio metu domisi paciento istorija, vaikystės patirtimis, emocijų raiška, pasipriešinimu, tarpasmeniniais santykiais. Ši praktika gali būti trumpesnė nei psichoanalitinė ir reikalauti retesnių susitikimų su psichoterapeutu.

Kognityvioji-elgesio psichoterapija 

Kognityvioji-elgesio psichoterapija remiasi idėja, kad mūsų emocijos ir reakcijos priklauso ne nuo pačių gyvenimo situacijų, o nuo to, kaip jas interpretuojame ir vertiname. Šis metodas padeda atpažinti neteisingus ar nepagrįstus įsitikinimus, mokytis naujų būdų spręsti problemas ir susidoroti su stresu bei formuoti teigiamą ir realistišką požiūrį į save ir savo aplinką. Tai palyginti trumpa, orientuota į pokyčius psichoterapija, kuri skatina pacientų aktyvumą bei suteikia jiems įgūdžių bei strategijų, kuriomis galima naudotis ir baigus gydymą.

Humanistinė-egzistencinė psichoterapija 

Humanistinė-egzistencinė psichoterapija siekia padėti žmogui geriau susivokti gyvenime, aiškiau pamatyti jo teikiamas galimybes ir šių galimybių ribas, vertybes, pripažinti savo laisvę bei atsakomybę, užmegzti autentiškus bei kūrybingus santykius su kitais. Siekiama žmogui padėti aiškiau pastebėti saviapgaules ir iliuzijas, geriau suprasti savo norus bei troškimus, atrasti kasdienės veiklos prasmę. Šis metodas gali padėti žmogui priimti gyvenimą bei patį save, skatina rinktis, kaip gyventi susidūrus su sunkumais.

Sisteminė šeimos psichoterapija

Sisteminė šeimos psichoterapija nagrinėja šeimą kaip atvirą sistemą, kurią veikia jos narių tarpusavio ryšiai, giminės istorija ir išorinė aplinka. Ji padeda šeimai atrasti ir pašalinti emocinius sutrikimus, konfliktus ir problemų sprendimo būdus, kurie trukdo šeimos gerovei ir harmonijai, skatina šeimos narius keisti elgseną ir formuoti įgūdžius, padedančius įveikti problemas. Ji apima visus šeimos narius kaip lygiaverčius ir bendradarbiaujančius terapijos proceso dalyvius.

Kaip pasirinkti psichoterapijos metodą?

Pasirinkti psichoterapijos rūšį gali būti sudėtinga. Tai padaryti padės kvalifikuotas Neuromedos psichikos sveikatos specialistas – psichiatras, psichologas ar psichoterapeutas. Specialistas įvertins jūsų poreikius, tikslus ir lūkesčius ir pasiūlys jums tinkamiausią terapijos formą.

 

Mūsų klinikoje psichoterapija vyksta saugioje ir patogioje aplinkoje. Dirba profesionalūs psichoterapeutai, užtikrinantys kokybiškas psichoterapijos paslaugas ir garantuojantys konfidencialumą.

Psichoterapija vyksta Kaune, Savanorių pr. 290 Neuromedos klinikoje.